طراحی اتاق کنفرانس

طراحی اتاق کنفرانس

با مطالعه این مطلب، بهترین طراحی را برای اتاق کنفرانس خود خواهید داشت.

 

نکاتی که از اتاق کنفرانس باید بدانید!

اگر شما فرصتی برای طراحی یک اتاق کنفرانس در ذهن خود داشته باشید آن را به چه صورت میسازید؟

شاید اتاق کنفرانس موضوعی باشد که شما تا کنون وقت زیادی را صرف آن نکرده باشید. مشکلی نیست، در بیشتر موارد یک اتاق کنفرانس ایده ال مورد نظر می باشد تا طراحی  اتاق کنفرانس. طراحی یک اتاق کنفرانس باید به گونه ای انجام شود که فضا را برای برقراری ارتباط با دیگران تسهیل کند نه این که توجه همه را به خود جلب کند. مهمترین نکته در طراحی یک اتاق کنفرانس طراحی آن با بهره وری بالا میباشد، در این جا به ذکر  چند نکته در این مورد می پردازیم.

نیروی کار امروزه نیازمند طراحی یک اتاق کنفرانس مدرن میباشد. اگر شما این فرصت را دارید که یک اتاق کنفرانس را طراحی یا بازسازی کنید این فرصت را از دست ندهید و قدم های خود را فراتر از  ضرورت های یک اتاق کنفرانس   که شامل میز، صندلی و پروژکتور میباشد بگذارید و با استفاده از این هفت نکته بهره وری اتاق کنفرانس را افزایش دهید.

 

  منبع تغذیه  و تجهیزات اتاق کنفرانس - میکروفن کنفرانس - مانیتور اتاق کنفرانس از توسعه ارتباطات گلیک

 
 

۱- سرمایه گذاری در تجهیزات صوتی و تصویری با کیفیت بالا برای اتاق کنفرانس

اتاق کنفرانس شما باید به روز باشد. اتاق کنفرانس شما باید به قدری قدرتمند و به روز باشد که به عنوان مثال زمانی که شما نیازمند برقراری یک ارتباط ویدئو کنفرانس هستید به راحتی و بدون هیچ مشکلی ارتباط خود را برقرار نمایید. به همین دلیل میباشد که امروزه کمپانی های تولید کننده تجهیزات ویدئو کنفرانس تمرکز خود را بر روی ارائه راه کارهای نوآورانه که بهترین تجربه برای برقراری یک ارتباط را برای شما فراهم میکند گذاشته اند. اخیرا سیستم های کنفرانس های تصویری با کیفیت ۴K راه اندازی شده اند که با استفاده از این تجهیزات صوتی و تصویری اتاق کنفرانس شما برای برقراری هر ارتباطی صوتی و تصویری آماده میباشد.

 

۲- احترام به فضای شخصی

هیچ کس دوست ندارد وارد اتاق کنفرانسی شود که ۱۵ نفر درآن در جلسه شرکت دارند در حالی که آن اتاق کنفرانس برای ۱۰ نفرطراحی شده است.  اگر افراد شرکت کننده در جلسه زمان زیادی را صرف پیدا کردن راهی برای راحت نشستن در کنار افراد کنار خود میکنند، این افراد نمی توانند توجه کامل خود را به جلسه بدهند. همیشه از این موضوع اطمینان داشته باشید که نفراتی که به جلسه دعوت میکنید از طرفیت اتاق کنفرانس شما بیشتر نباشد.

 

۳- رنگ های مناسب را برای اتاق کنفرانس انتخاب کنید

برند تجاری شما قطعا دارای رنگ مخصوص به خود میباشد. زمانی که این رنگ در مبلمان و اتاق کنفرانس شما استفاده شود می تواند احساس خوبی به شما بدهد. با این حال در طراحی اتاق کنفرانس ایده ها و انتخاب هایی برای شما وجود دارد. رنگ های روشن مانند سفید، ابی روشن، سبز و زرد میتواند اتاق کنفرانس را بزرکتر نشان دهد.

 

۴- سرمایه گذاری در خرید مبلمان متحرک برای اتاق کنفرانس

برخی از ارتباطات موثر نیاز به انرژی جنبشی بیشتری دارد. قادر بودن به حرکت کردن در اطراف، تنظیم مجدد صندلی ها میتواند تفاوت ها را ایجاد کند. مبلمان اتاق کنفرانس خود را سبک انتخاب کنید، احتمال دارد جلسات شما به یک فعالیت فیزیکی تبدیل شود.

 

۵- اجازه دهید نور طبیعی در اتاق کنفرانس شما باشد

هیچ کس نمیتواند تمام بازدهی خود را زیر نور فلورسنت داشه باشد.  اگر میخواهید افراد حاضر در سالن کنفرانس شما سرزنده باشند و بازدهی بالایی داشته باشند اجازه ورود نور طبیعی را به اتاق کنفرانس خود بدهید. نور طبیعی باعث بزرگتر دیده شدن اتاق کنفرانس شما میشود. اعضای تیم خود را در یک اتاق تاریک زندانی نکنید و از آن ها توقع ایده های جدید نداشته باشید.  کمی از نور خورشید میتواند باعث شکوفایی ایده های نو شود.

 

۶- عوامل حواس پرتی را به حداقل برسانید

پنجره ها برای استفاده از نور طبیعی بسیار مفید می باشد در حالی که این می تواند عاملی باشد برای حواس پرتی حاضرین در جلسه. سعی کنید پنجره ها به سمتی باشد که دید حاضرین در کنفرانس را منحرف نکند.

 

۷- مشتریان خود را فراموش نکنید

تمامی نکات ذکر شده در خصوص شرکت و اعضای آن متمرکز شده بود. نفرات حاضر در یک مجموعه مهمترین نفرات استفاده کننده از اتاق کنفرانس هستند ولی هیچ وقت مشتریان خود را فراموش نکنید. اگر جلسات زیادی در اتاق کنفرانس خود با مشتریان خود دارید مطمئن شوید که آن ها احساس راحتی می کنند. هم چنین موقعیت جغرافیایی، فرهنگ  یا هرچیزی که ممکن است در موفقت کسب و کار شما تاثیر داشته باشد را در نظر بگیرید.

 

نتیجه گیری

هیچ کسب و کاری دقیقا تمام معیارهایی که یک اتاق کنفرانس ایده ال دارد را رعایت نمی کنند.  برخی از مواردی که بسیار مفید هستند شامل روشنایی خوب، فضای مناسب جهت حرکت در اطراف و یک سیستم کنفرانس و ویدئو کنفرانس قابل اعتماد و با کیفیت بالا می باشد. استراتژی های بیان شده در ۷ مورد بالا به شما کمک میکند تا ایده هایی برای طراحی یک اتاق کنفرانس داشته باشید و بهره وری را به حداکثر برسانید.

 

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha
پربیننده ترین مطالب
ویدئو کنفرانس سخت افزاری | ویدئو کنفرانس نرم افزاری

ویدئو کنفرانس سخت افزاری | ویدئو کنفرانس ...

تجربه خرید بهترین ویدئو کنفرانس یالینک، لاجیتک، سیسکو، پلیکام، ...
پنج ویدئو کنفرانس نرم افزاری برتر 2021

پنج ویدئو کنفرانس نرم افزاری برتر 2021

تعدادی از بهترین ویدئو کنفرانس های نرم افزاری شامل: نرم افزار ...
سیستم کنفرانس | میکروفون کنفرانس

سیستم کنفرانس | میکروفون کنفرانس

اگر میخواهید راجعبه مزایای استفاده از سیستم کنفرانس آگاه شوید ...
طراحی اتاق کنفرانس

طراحی اتاق کنفرانس

با مطالعه این مطلب، بهترین طراحی را برای اتاق کنفرانس خود خواهید ...