سیستم کنفرانس چیست و چه کاربردی دارد ؟

سیستم کنفرانس
سیستم کنفرانس

کنفرانس چیست ؟

کنفرانس جلسه ای است که افراد به منظور و اهداف مشخصی برگذار می کنند از جمله تبادل نظر و بحث روی یک موضوع مشخص . در کنفرانس ها به منظور برگزاری کنفرانسی بهتر از سیستم کنفرانس استفاه می شود .

کنفرانس دارای دسته بندی متفاوتی است و فقط در یک دسته بندی خاص خلاصه نمی شود . کنفرانس ها دارای انواع مختلفی هستند از جمله کنفرانس های آموزشی ، تجاری و . . . برای مثال در کنفرانس های علمی افراد دانشمند و افراد مختلف برای تبادل اطلاعات در محلی گرد هم می آیند و درباره ی موضوعی که از پیش تعین شده است تبادل اطلاعات می کنند .

به محل برگذار و تجمیع افراد حاضر سالن کنفرانس گفته می شود .

در گذشته کنفرانس ها با حداقل امکانات و به سادگی برگذار می شد و کنفرانس ها با جلسه های معمولی تفاوت خاصی نداشته است .

سیستم کنفرانس

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی که موجب عوض شدن سبک زندگی ما شده است تجهیزات ویدئو کنفرانس و سیستم کنفرانس نیز دارای پیشرفت چشمگیری بوده است . سیستم کنفرانس امکانات قابل توجهی را در اختیار مدیران و برگذار کنندکان کنفرانس قرار می دهد .

اتصال به دوربین ، سیستم رای گیری و ترجمه هم زمان از جمله امکاناتی است که سیستم کنفرانس امروزی در اختیار ما قرار می دهند و برای برگذاری هر کنفرانسی چه علمی و پژوهشی و چه تجاری مورد نیاز است .

سیستم کنفرانس
سیستم کنفرانس

رای گیری در سیستم کنفرانس

یکی از امکانات بسیار مهمی که در برگذاری کنفرانس به سبک نوین نیاز است سیستم رای گیری است . به طور معمول در اکثر کنفرانس ها مواردی اتفاق می افتد که برگذار کننده کنفرانس نیاز دارد تا نظر افراد حاضر در سالن کنفرانس را جویا شود در سبک نوین برگذاری کنفرانس این مشکل برطرف شده و شما به راحتی می توانید از نظر و رای حاضرین در سالن مطلع شوید .

سیستم کنفرانس
سیستم کنفرانس

ترجمه هم زمان در سیستم کنفرانس

یکی از مشکلاتی که در برگذاری کنفرانس های بین المللی همواره وجود داشته مشکل ترجمه سخنرانی فرد ارائه دهنده کنفرانس بوده و است . رفع این مشکل یکی از دغدغه های اصلی برگذار کنندگان کنفرانس به شمار می رفت اما با پیشرفت تکنولوژی این مشکل نیز به راحتی قابل حل است . برای رفع این مشکل شرکت های برگذار کننده کنفرانس می توانند از سیستم مترجم همزمان استفاده نمایند . در این سیستم مفاهیمی که در کنفرانس سخنرانی می شود را مترجمین به صورت هم زمان ترجمه می کنند و افرادی که به زبان کنفرانس تسلط ندارند با انتخاب زبان کنفرانس و استفاده از یک هدفون کوچک ترجمه سخنرانی را گوش می کنند .

قابلیت اتصال به دوربین در سیستم کنفرانس

یکی از ویژگی هایی که در برگذاری کنفرانس نوین استفاده می شود اتصال به دوربین است . در این قابلیت به صورت خودکار از کنفرانس ویدئو ضبط می شود و شما می توانید ویدئو کنفرانس خود را به شرکت کنندگان در کنفرانس تحویل دهید .

سیستم کنفرانس و کاربرد های متعدد آن

امروزه در مکان های مختلف برای برگذاری بسیاری از جلسات از سیستم کنفرانس استفاده می شود . استفاده از این سیستم به منظور های مختلفی صورت می گیرد و استفاده از سیستم کنفرانس در جوامع امروزی دارای کاربرد های فراوانی است . در ادامه قصد داریم به معرفی برخی از کاربرد هایی که استفاده از این سیستم به دنبال خواهد داشت بپردازیم .

  1. ایجاد ارتباط بین دفتر اصلی شرکت ها با کارخانه ها :

بسیاری از کارخانه های فعال دارای یک دفتر مرکزی هستند و اکثرا تمامی امور مربوط به کارخانه ی خود را در همین دفتر خود رسیدگی می کنند اما برای برگذاری جلسات یا باید در کارخانه و یا در افتر نسبت به برگذاری جلسه اقدام کنند . با روش سیستم کنفرانس می توان یک پل ارتباطی بین کارخانه ها و دفتر مرکزی ایجاد کرد تا بدون نیاز به رفت و آمد بتوان به صورت غیر حضوری جلسات مختلف را برگذار نمود .

  1. جلسه میان شعب شرکت ها :

شرکت های زیادی در ایران مشغول به فعالیت هستند که دارای شعب متعددی هستند و روزانه باید جلسات مختلفی را برگذار کنند . در روش سنتی برای برگذاری جلسه مدیران شعب باید همیشه در حال رفت و آمد به شرکت اصلی باشند اما در روش استفاده این سیستم یعنی سیستم کنفرانس به صورت غیر حضوری می توان جلسات را برگذار کرد و یک پل ارتباطی بین شعب شرکت ایجاد نمود .

  1. استفاده از سیستم کنفرانس برای اهداف آموزشی :

با استفاده از سیستم کنفرانس می توان دوره های آموزشی زیادی را به صورت غیرحضوری برگذار کرد و بسیاری از دوره هایی که امروزه به صورت حضوری برگذاری می شوند را بدون نیاز به حضور استان میان هنرجویان برگذار نمود .

  1. درمان غیر حضوری با سیستم کنفرانس :

امروزه در بسیار از کشور های جهان ما شاهد این هستیم که برخی از پزشکان به صورت غیرحضوری نسبت به درمان بیماران خود می پردازند و بیماران خود را معالجه و درمان می کنند .