پیش نیازهای یک ارتباط ویدئو کنفرانس – چک لیست مورد نیاز جهت سخت افزار ویدئو کنفرانس

بازگشت به نوشته‌ها

پیش نیازهای یک ارتباط ویدئو کنفرانس – چک لیست مورد نیاز جهت سخت افزار ویدئو کنفرانس

پیش نیازهای یک ارتباط ویدئو کنفرانس – چک لیست مورد نیاز جهت سخت افزار ویدئو کنفرانسReviewed by Gelick on Jun 3Rating: 5.0
پیش نیازهای یک ارتباط ویدئو کنفرانس – چک لیست مورد نیاز جهت سخت افزار ویدئو کنفرانس
پیش نیازهای یک ارتباط ویدئو کنفرانس – چک لیست مورد نیاز جهت سخت افزار ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس یک راه عالی برای برقراری ارتباط با همکاران، شرکای تجاری و مشتریان میباشد  اما راه اندازی آن میتواند در مجموعه شما به یک چالش تبدیل شود. سیاست ها در مجموعه ها مختلف میباشد و سیاست های مربوط به استفاده از دستگاه های شخصی مانند لپ تاپ، گوشی تلفن همراه و … میتواند حداقل پیش نیاز ها را برای یک ارتباط ویدئو کنفرانس سخت نماید. معمولا در تمامی مجموعه ها نرم افزارها و سخت افزارهای ابتدایی وجود دارد که می تواند ارتباط صوتی تصویری قابل قبولی را برای شما فراهم کند.  ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم تا به چه صورت یک چک لیست برای داشتن یک ارتباط ویدئو کنفرانس آماده کنید.

پیش نیازهای اولیه به منظور برقراری یک ارتباط ویدئو کنفرانس

                قبل از اینکه به سخت افزارها و نرم افزارهای مورد نیاز شما برای یک ارتباط ویدئو کنفرانس اشاره کنیم بیایید و در مورد نیازمندی های اولیه شما که شامل شبکه ارتباطی شما و  وبکم میباشد اشاره کنیم.  راه کارهای ویدئو کنفرانس امروزی در واقع رابط میان دستگاه های شخصی شما و دستگاه های ویدئو کنفرانس مستقر در سالن ها می باشد. زمانی که شما از زیرساخت مناسبی در مجموعه خود بهره مند نباشید حتی بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات ویدئو کنفرانس و به روز ترین زیرساخت های ویدئو کنفرانس هم نمی توانند برای شما یک ارتباط مطلوب را فراهم کنند. 

وبکم با وضوح بالا

                وضوح چهره ها و زبان بدن در ارتباطات ویدئو کنفرانس بسیار مهم میباشد. اگر از کنار این جزئیات به راحتی بگذرید در واقع نتایجی که از یک ارتباط ویدئو کنفرانس انتظار دارید حاصل نمیشود مانند ارتباطات واقعی و چهره به چهره. کیفیت ارتباطی شما کاملا به زیرساخت شما بستگی دارد و شما می توانید از وب کم ها و دوربین های ویدئو کنفرانسی با رزولوشن 720P  تا 4K برای برقراری ارتباطات ویدئو کنفرانس استفاده نمایید.

پردازش کامپیوتر

                اگر کامپیوتر شما قدرت پردازش کافی نداشته باشد کیفیت ارتباط صوتی و تصویری شما پایین می آید.  به منظور برقراری ارتباطات تصویری مدرن امروزی کامپیوتر شما حداقل باید یک پردازنده چهار هسته ای به همراه 2 گیگابایت رم داشته باشد.

پهنای باند

                در واقع اثر یک شبکه با پهنای باند پایین مانند یک کامپیوتر با پردازنده ضعیف میباشد. در یک ارتباط ویدئو کنفرانس کیفیت ارتباطی شما با توجه به پهنای باند شما به صورت پویا تنظیم می شود تا بهترین کیفیت را برای شما به ارمغان آورد. پهنای باند مورد نیاز در واقع به وضوح و نرخ فریم مورد نظر شما بستگی دارد.  به عنوان مثال پهنای باند 1 مگابیت در ثانیه به منظور برقراری ارتباط به وضوح 720P  کافی میباشد در حالی که به منظور برقراری یک ارتباط با وضوح 4K  شما به حداقل 4 مگابیت در ثانیه پهنای باند نیاز دارید. در حالت کلی هرچقدر که تعداد شرکت کنندگان بیشتر باشد شما به پهنای باند بیشتری نیاز دارید.

پیش نیازهای سخت افزاری به منظور برقراری یک ارتباط ویدئو کنفرانس

                اکنون که شما حداقل نیازهای شبکه، پردازش و وضوح تصویر را به منظور برقراری یک ارتباط ویدئو کنفرانس می دانید. وقت آن رسیده است که تمام تجهیزات مناسب را در محل خود قرار دهید. نوع تجهیزات موردنیاز برای اتاق کنفرانس شما کاملا به تعداد افراد و سایز اتاق شما بستگی دارد. 

دستگاه ویدئو کنفرانس

                تمام ارتباطات ویدئویی با کیفیت نیاز به استفاده از تجهیزات ویدئو کنفرانس خوب و مناسب را دارند. دستگاه ها با قابلیت های متنوعی برای استفاده در اتاق های بزرگ تا اتاق های کوچک وجود دارد و میتوان از زیرساخت های مبتنی بر ابر یا زیرساخت های مستقر در مجموعه برای برقراری ارتباطات ویدئو کنفرانس استفاده کرد. 

صفحه نمایش

                اندازه و نوع صفحه نمایش در درجه اول بستگی به اندازه اتاق و تعداد نفرات دارد.  یک نمایشگر با وضوح 4K  برای یک اتاق معمولی کنفرانس مناسب میباشد. درسالن های کنفرانس متوسط یا بزرگ میبایست از 2 نمایشگر به صورت همزمان یا از دیتا پروژکتور استفاده کرد.

میکروفن

                در سالن های کنفرانس کوچک تا بزرگ می توان از انواع اسپیکرفون ها استفاده کرد. اسپیکرفون هایی با صفحات لمسی که قابلیت این را دارند که دوربین ویدئو کنفرانس شما را کنترل کنند در واقع این اسپیکرفون ها با میکروفن های قوی تعبیه شده در آن ها امکان حذف اکو، کنترل خودکار افزایش و کاهش نویز را برای شما فراهم میکند.  به منظور استفاده از این اسپیکرفون ها در سالن های بزرگ شما میتوانید از میکروفن های اضافه که به این اسپیکرفون ها وصل میشود استفاده کنید تا بتوانید کل سالن خود را پوشش دهید یه میتوانید به سراغ سیستم کنفرانس رفته و آن را با سیستم ویدئو کنفرانس خود همکام سازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها