راه کارهای ویدئو کنفرانس On-Premise در مقابل راه کارهای مبتنی بر Cloud

        قبل از انتخاب راه کار ویدئو کنفرانس مد نظر خود میبایست تمامی مزایا، معایب و ریسک های احتمالی را در انتخاب سرویس مناسب در نظر بگیرید. هردو راه کار ویدئو کنفرانس های On-Premise و راه کارهای مبتنی بر Cloud جوانب مثبت و منفی خود را دارند ولی شما باید به این نکته توجه داشته باشید که کدام راه کار نیازهای شما را برآورده می کند.

کاهش هزینه های مربوط به ارتباطات ویدئو کنفرانس

        میزان هزینه ای که شما میخواهید برای راه کار انتخابی خود به منظور برقراری ارتباطات ویدئو کنفرانس انجام دهید همیشه یکی از مهمترین عوامل در انتخاب شما می باشد. طبق گفته یکی از شرکت های فعال در زمینه ارائه سرویس های ویدئو کنفرانس مبتنی بر Cloud ، ویدئو کنفرانس های مبتنی بر Cloud در مقایسه با راه کارهای مبتنی بر سخت افزار، ۷۵ درصد در کل هزینه های عملیاتی صرفه جویی میکند.

        راه کارهای ویدئو کنفرانس مبتنی بر Cloud ،انعطاف پذیری جلسات را برای مشاغل مختلف افزایش داده است. شرکت کنندگان در جلسات دیگر محدود به اتاق های کنفرانس نمی باشند و می توانند با استفاده از یک دسترسی ساده به اینترنت در جلسات شرکت نمایند. این امر می تواند در کم شدن تعداد محل های مالقات و حتی میزهای مورد نیاز در یک دفتر کمک نماید و در نهایت باعث صرفه جویی در هزینه ها شود. امروزه نرم افزارهای موبایل که با زیرساخت های ویدئو کنفرانس مبتنی بر ابر در ارتباط هستند می توانند راه کاری به منظور ارائه سخنرانی ها و وبینارها و شرکت در جلسات باشند.

پهنای باند مورد نیاز را مورد توجه قرار دهید

       یکی از مهترین فاکتورهای تعیین کننده در انتخاب سرویس مورد نظر بین سرویس های مبتنی بر Cloud و On-Premise این است که آیا شبکه شما میتواند پهنای باند مورد نیاز برای ارتباطات ویدئو کنفرانس را مدیریت نماید یا خیر. تمامی سازمان ها و مشاغل که در حال حاضر از سرویس های On-Premise استفاده می کنند باید بدانند که به منظور استفاده از سرویس های مبتنی بر ابر نیاز به پهنای باند بیشتری دارند.

         از آنجا که راه کارهای مبتنی بر ابر به اینترنت و پهنای باند وابستگی دارند باید به این نکته توجه داشته باشید که پهنای باند محدود نمیتواند گزینه خوبی برای ارتباطات مبتنی بر Cloud باشد و کیفیت مکالمات شما را محدود می کند به همین دلیل راه کارهای ویدئو کنفرانس On-Premise یا مبتنی بر سخت افزار می تواند گزینه مناسبی در مکان هایی با پهنای باند محدود باشد زیرا راه کارهای مبتنی بر سخت افزار مستقل از هرگونه معماری نرم افزاری یا رایانه ای عمل می کنند.

       زمانی که شما در سازمان یا شرکت خود می خواهید از سرویس های ویدئو کنفرانس مبتنی بر Cloud استفاده نمایید، شرکت ارائه دهنده این سرویس موظف می باشد تا تمامی تست ها اعم از تست پهنای باید، زیرساخت مورد نیاز جهت برقراری ارتباطات صوتی و تصویری با کیفیت را انجام دهد. در صورت عدم انجام شدن پیش نیازهای راه اندازی یک راه کار ویدئو کنفرانس مبتنی بر Cloud شاید راه اندازی این سرویس تجربه ناخوشایندی برای شما به وجود آورد.

        در حال حاضر شما باید بررسی نمایید که کدام راه حل برای شما مناسب می باشد و فقط بحث مابین سرویس های مبتنی بر Cloud و ویدئو کنفرانس های On-Premise یا سخت افزاری نمی باشد. در حال حاضر راه کارهای ویدئو کنفرانس به صورت ترکیبی یا Hybrid ارائه می شوند و شما باید در نظر داشته باشید که کاربران چطور می توانند خود را با سیستم جدید تطابق دهند و نیاز شما در سال های آینده به چه صورتی خواهد بود.